Co mam ze sobą wziąć? Co mi będzie potrzebne?

Warto wziąć ze sobą swój komputer. Możemy udostępnić nasz sprzęt, jednak mamy ich ograniczoną ilość. Poza tym warto wziąć jakąś poduszkę i koc, bo zmęczenie jest nieuniknione. Jeśli przyjeżdżacie spoza Krakowa to warto sobie zrobić jakieś kanapki na drogę, żebyście nie przyjechali umierający z głodu. Weźcie również jakieś kapcie, bo w butach nie będzie wam wygodnie. Warto jeszcze zabrać ze sobą dobry humor, bo bez tego ani rusz!

Swój sprzęt? Ale ja mam tylko komputer stacjonarny!

Nie ma żadnego problemu. Możemy udostępnić peryferia do komputera, jednak prosimy, żeby to zgłaszać wcześniej, bo będzie potrzebna większa ilość wtyczek.

Jak to w ogóle będzie wyglądało? Co my będziemy robić?

Wydarzenie trwa 24 godziny. W trakcie tego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać 3 gry, na które będą mieli 7 godzin każda. Tematy gier będą podane w dniu wydarzenia.

Czy będzie co jeść? Mam ze sobą brać spiżarnię?

Zapewniamy przekąski, ciepły posiłek oraz coś do picia, więc o wyżywienie nie ma co się martwić. 😉

Skoro zmęczenie jest nieuniknione to gdzie mogę się zdrzemnąć? Będę spać przed komputerem?

Będzie wydzielone miejsce do spania, także komfortem nie ma co sobie zaprzątać głowy.

Hehe umiem już zrobić alien shootera, więc wszystkie moje gry będą na tej zasadzie.

Nie, nie będą. 😉 Będą trzy tematy, do których również określimy gatunek gry, własnie po to, żeby zapobiec takiej sytuacji.

Czy mogę zrobić grę w Unity?

Na hackatonie robimy gry tylko w Construct 2, także gry na innych silnikach nie będą oceniane.

Czy mogę użyć Photoshopa do robienia grafik?

Można używać dowolnych programów graficznych.

Mogę się napić piwka?

Nie na uczelni. Podczas wydarzenia jest kategoryczny zakaz spożywania wszelkich substancji psychoaktywnych. Sytuacja, w której ktoś z organizatorów lub obsługi znajdzie u kogoś alkohol i/lub znajdzie kogoś pod wpływem, wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami dla tej osoby, jak i dla całego zespołu tej osoby. Nie róbcie problemu sobie i nam, wszyscy chcemy się dobrze bawić.